Jdi na obsah Jdi na menu
 


STAVBA GARÁŽE

18. 6. 2008

Stavba garáží se základy

Vítám vás u tohoto tutorialu, který vás naučí velice zajímavý trik na stavbu garáží v Nightlife a dalších datadiscích. Jak jistě víte garáž nemůže být umístěna na základech a tudíž jí nelze přilepit na dům, který na nich stojí. Takže bylo nemožné mít jeden dům s garáží a zároveň se sklepem. Nyní si povíme, jak toho lze docílit.

Pro tento tutorial budete potřebovat jeden stavební cheat, konkrétně tento:
boolprop constrainFloorElevation false (změňte false na true pro vypnutí)

 

1) Příjezdová cesta a její rozšíření vyžadují prostor 5x8 políček, respektive 5x10, pokud počítáme i dvě pole co vedou přes chodník a trávu mezi ním a silnicí. Místo musí být vzdáleno alespoň 7 polí od pravého konce pozemku. Proto je lepší garáž stavět na levé straně, takže nenastane žádný problém s nedostatkem místa. Pokud tedy chcete začít, vyberte si místo na garáž velkou alespoň 5 polí na šířku a 8 na délku. Nyní postavte příjezdovou cestu (ne rozšířenou) tak, aby mezi ní a domem bylo jedno políčko volné.

 

2) Poukd jste dokončili předchozí krok, začneme s budováním základů pro naši garáž. K tomu použijeme základní nástroj pro vytváření zdí. Na konci příjezdové cesty postavte šest kusů zdi tak, jak vidíte na druhém obrázku. Zatím nemůžete stavět přímo u domu, takže pole mezi domem a garáží nechte volné. Na konci bude z garáže místnost 7x8 čtverců.

 

3) Nyní položíme nějaké dlaždice texturou shodné z příjezdovou cestou. Od zdi směrem dozadu postavte 8 kusů dlaždice jak lze vidět na obrázku a následně dotáhněte dlaždice až k vašemu domu, čímž si určíte velikost vaší garáže. Celý výsledek můžete vidět na obrázku:

 

 

4) Nyní „uzavřete garáž tak, že celou vyznačenou plochu (dlaždice) obeženete zdí tak, že mezi základy a zdí bude jedno pole volné. Viz obrázek:

 

 

Nyní doporučuji hru uložit, budeme zapínat kódy. Ostatně je vždy lepší ukládat, protože stavední cheaty dokáží způsobit docela nepěkné věci, které se ovšem dají napravit.

 

5) Zadejte tento cheat: boolprop constrainFloorElevation false A pak velice pomalu a pečlivě uzavřete místa mezi garáží a základy domu. Pokud se vám nepodaří první pokus, stiskněte zpět a opakujte. Zdi spojené s tímto místem najednou vyskočí nad povrch, ale to za okamžik srovnáme. Výsledek:

 

 

6) Na roh garážové zdi položte nějakou dlaždici, která nám pomůže určit, zdali jsme na čtvrtině velikosti zdi, neboli tolik, kolik je výška základů - viz. níže. Nyní si zvolte nějaké místo na úrovni základů a pomocí nástroje pro rovnání terénu ho roztáhněte až k vyhraněným dlaždicím (druhý obrázek). Nezapomeňte odstranit dlaždice.

 

 

 

7) Vypněte na chvíli cheat a pokud chcete si hru uložte. Dále postavte na těchto snížených zdech ze všech stran zdi. Hra by neměla házet žádné problémy. Dále si natočte kameru tak, aby jste stáli čelem k budoucím vratům, neboli mezi garáží a příjezdem. Následně odstraňte dolní zdi tak, jak ukazuje obrázek:

 

 

8) Nyní znovu aktivujte cheat boolprop constrainFloorElevation false a teď pomalu nahraďte zeď, kterou jste právě odstranili, zdí normální výšky. Pochopitelně vám zeď nad ní opět „vyskočí“. Pokud vám to bude vypadat jako na obrázku níže, vedete si až náramně dobře. Následně se přesuňte do vyššího patra a pomocí zarovnávání terénu tento hřeben zase srovnejte. Viz druhý obrázek.

 

 

 

9) Nyní už směřujeme k závěru, pokud máte již zdi vyrovnané jako na obrázku, přejděte do vnitřku garáže a nahraďte prostřední část dlaždic rozšířením příjezdové cesty (následující obrázek). Následně umístěte garážová vrata. V garáži by to mělo vypadat tak, jak ukazuje patnáctý snímek. Následně umístěte mezi dům a garáž dveře, které si samy vytvoří kus podlahy, pod něj umístěte normální základy a přidejte schody do garáže, například tak, jak lze vidět na posledním z trojice obrázků.

 

 

 

 

10) Nyní už jsou na řadě pouze kosmetické úpravy. Takže si garáž vymalujte, jak chcete ovšem nejlépe nějakou „nátěrem“, který na krajích nemá žádné pruhy, nevypadá to pak moc dobře. To samé platí pro venkovní malbu. Zde se například hodí, pokud máte na celém domu a základech nanesenou jednu bravu, například celý dům v žluté, nebo v kamení. Následně, pokud vám to vaše finance dovolí, si kupte auto a umístěte jej do nové garáže. Nebo si z garáže můžete udělat garáž ve smyslu místa na pařby. Při pokládání věcí do garáže musíte ignorovat mřížku.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář